Dzisiejsze technologiczne cudeńka wspomagają człowieka w każdej części jego życia. Nowoczesne smartfony umożliwiają dzisiaj w pełni profesjonalny trening a z kolei najnowsze smartwatche pozwalają mieć niesamowite funkcje bezpośrednio na Naszej ręce. Smartwatch to specjalny zegarek wyposażony w bardzo zaawansowane technologicznie funkcje.
Jeśli chodzi o urządzenia do fitnessu to przede wszystkim są to smartwatche działające osobno, bez konieczności podpinania do niego telefonu. To znaczy, że taki zegarek ma wszystkie te funkcje, które są potrzebne do codziennego treningu ale nie ma potrzeby łączenia tego urządzenia ze smartfonem.
Zegarek dla żyjących fit, czyli smartwatch umożliwia między innymi pomiar przebytego dystansu, pomiar prędkości przemieszczania się a nawet zapisywanie przebytej trasy, która można potem odtworzyć na komputerze. Do tego monitoring pulsu bo nie ma nic gorszego aniżeli przeciążyć organizm. Koszt takiego smartwatcha to minimum trzysta złotych ale za najlepiej wyposażone urządzenia trzeba wydać zdecydowanie ponad tysiąc złotych.