Bardzo ciekawą odmianą fitnessu jest crossfit. Jest to trening bardzo intensywny i szybki, ale doskonale wzmacniający dziesięć podstawowych parametrów wydolnościowych człowieka. Ćwiczenia te wymyślił i opracował amerykański wojskowy na potrzeby treningu dla policjantów. Ze względu na swoją skuteczność crossfit bardzo szybko przyjął się w wielu krajach i został uznany jako nadzwyczaj skuteczny.
Ćwiczenie crossfit polega na wykonaniu całej serii ćwiczeń bardzo szybko, intensywnie i w możliwie jak najszybszym czasie. Program na dzień treningu wystarczy na od pięciu do trzydziestu minut ćwiczeń. Ćwiczy się siłę, koordynację ruchową, kondycję, zwinność i motorykę oraz kilka innych bardzo ważnych dla ogólnej sprawności fizycznej parametrów.
Crossfit to bardzo wymagający trening. Ogromne poświęcenie związane z crossfitem na pewno przynosi pożądane rezultaty w krótkim czasie. Dobrze jest przy tego typu treningach pamiętać również o odpowiedniej diecie. Jest to niezbędne do prawidłowego rozwoju masy i mięśni podczas treningów.