Obecne społeczeństwa decydują się na życie fit wypełnione zdrową żywnością i aktywnością fizyczną co jest odpowiedzią na współczesne choroby cywilizacyjne oraz zanieczyszczenia. Fit to sposób życia, który jest przejmowany przez coraz to większą liczbę ludzi. Są to ludzie zmieniający nawyki żywieniowe na te zdrowe, zwiększający ilość aktywności fizycznej.
Obecnie nie ma potrzeby uczęszczania na siłownię, posiadania siłowni w piwnicy czy też skomplikowanych planów treningowych, gdyż wszyscy korzystają z dostępnych aplikacji na telefon czy tablet, które pomagają być fit.
Do bycia fit wystarczy rozplanować aktywność na dany tydzień. Poza tym warto rozplanować menu na następne trzy dni. Powinno się wypijać szklankę ciepłej wody z cytryną na czczo każdego dnia. Można również zrobić rano krótki trening na czczo (30 minut). Do innych wskazówek bycia fit należą także porady wypijania odpowiedniej ilości wody oraz zjadania drugiego śniadania. Wieczorem warto wykonywać dodatkowy trening na brzuch już po kolacji, co utrzyma poziom aktywności przez cały tydzień.